26 Haziran 2019 Çarşamba •

Okullar ticarethaneye dönmesin

29.10.2017
Mehmet Gümüş

Eğitim kurumlarının sadece eğitim vermesi ve ülkemizin bilgi, kültür, ahlak ve maneviyatının teslim edildiği kurumlardır. Her türlü eğitim faaliyetlerinin ve geleceğimizin emanet edildiği kurumlar olarak halk tarafından benimsenmiştir. 

 

Bu ülkeyi teknoloji, sanayi, tarım ve hayvancılık gibi bir-çok alanda daha ileriye götürmek için eğitimin en büyük payı olduğunu unutmamak lazım.  Bu konuda okul yönetimlerine en başta öğretmenlerimize büyük bir görev düşmektedir. Bugün ve yarın bu toplumun durumu öğretmenlerimizin karnesi olarak bizlere yansımaktadır. 

 

Devlet eğitime katkı sağlamak adına yıllardır öğrencilerimize ücretsiz kitap vermektedir. Ama ne hikmetse devletin verdiği kitaplar yetmiyormuş gibi bütün yayın evlerinin ticarethanesi haline gelmiş. Turkiyede bütün okullarda öğretmen yayınevi, müdür yayın evi işbirlikleri ile yayın evleri okullarda ticari faaliyetlerini ciddi anlamda sürdürmektedir.

 

Bu ne yasal nede hukuki bir şeydir. Okullar eğitim yeridir. Ticaret hane değildir. Acilen yetkililerin bu konu hakkında acil önlemler almalıdır. 

 

Öğrencinin bir ihtiyacı varsa, her okulun etrafında kırtasiyeler var oradan tedarik edebilir. Kaynak kitaplara ihtiyaç var ise onlardan tedarik edebilir. Herkes kendi işimi yapmalı. Eğitimci eğitim vermeli, eğer yetmiyorsa devletin verdiği kaynaklar ona göre tekrardan kaynak projeler sunabilir eğitim bakanlığına. 

 

Lütfen eğitimden elinizi çekin. Bizler çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Emanetlerimize sahip çıkın! Bu halk sizden  sadece bunu istiyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye