Üniversitedeki Rezaletin Faturası Davut Okçu’ya Kesildi

20.12.2017

Batman Üniversitesi’nde Dekanlığa gönderilen yazıda dekanlık yönetimi uyarılarak “üniversitenin Batı Raman Kampüsü'nde günün değişik saatlerinde ve farklı mekânlarda tamamıyla kapalı, pardösülü, peçeli ve gözlüklü halde, kimliği net olarak anlaşılamayan öğrencilere çok sayıda kişinin şahit olduğu ve bu durumun endişe ve tedirginliğe yol açtığı” belirtilerek “bu tür giyim tarzı için çözümün tespiti ve ilgili mercilerce ve Dekanlığa bilgi verilmesi” talep edilmiş ve "Bahse konu öğrenciler, Dekanlığınıza bağlı bölümlerde öğrenim gören öğrenciler olduğundan, Dekanlığınızca, 'Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği' kapsamında gerekli işlemlerin yapılmasını hususunda gereğini rica ederim." denilmişti.

 

Tepkiler üzerine Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş bir açıklama yaparak kendini masum göstermeye çalışmış ancak bakanlığın konuyla ilgili soruşturma açmasına engel olamamıştı.

 

Soruşturma devam ederken Batman Üniversitesi rektörlüğü ilginç bir karara daha imza attı. Üniversitede ilgili örtünme tarzının bir sorun addedilerek iç yazışmalara konu edilmesi ve engelleme yönünde atılan adımdan hesap sorulması yerine rektörlük meselenin kamuoyu ve basına neden sızdırıldığının peşine düştü! Ve haliyle günah keçisini bulmakta da zorlanmadı. Konuyla ilgili yazışmayı basına ve kamuoyuna sızdırdığı gerekçesiyle İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Davut Okçu’yu görevden uzaklaştırmayı kararlaştıran rektörlük bir de “soruşturmanın selameti” açısından bu uzaklaştırma kararını aldığını kaydetti.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye