Terör eylemleri, egemen Dünya güçlerine ve zalim rejimlere hiç bir zarar vermemektedir

04.11.2017

Burhan Kavuncu, ABD'nin savaş uçaklarının çok olsada, zulum mermekiz dahi olsalar, Silahsız sivillere yönelik saldırı'nın kabul edilemez olduğunu, bu eylemleri yapanların, insanlığa karşı şuç işlemiş olduklarını belirtti. 

Kavuncu açıklamasında : "Provokatif örgütler kadar bu örgütleri kuran, yardım eden devletler ile kendi halkına zulmederek insanların bu örgütlerin ağına düşmesine sebep olan rejimlerin de suçlu olduğunu söylüyoruz. Terör eylemleri, egemen Dünya güçlerine ve zalim rejimlere hiç bir zarar vermemektedir. Aksine onları güçlendirmekte, zulüm ve işgallerine gerekçe oluşturmaktadır. Acı çeken ve zarar gören ise sadece mazlum halklardır." ifadesine yer verdi...

 

Burhan Kavuncu'nun yaptığı basın açıklamasının tam metni:

 

ABD’nin New York şehrinde, Özbek asıllı bir kişi, bisiklet yolundaki insanların üzerine kamyonet sürdükten sonra silahla ateş ederek toplam 8 kişiyi öldürmüştür.


ABD’nin savaş suçları çoktur. Ancak cezalandırma eyleminin silahsız sivillere yönelmesi kabul edilemez. İslam adına bu tür eylemleri yapanlar, kim olurlarsa olsunlar, insanlığa ve İslam’a karşı suç işlemişlerdir.
Dünkü eylemi yapan kişinin Özbekistan asıllı olması bizim için ayrıca üzüntü vesilesidir. Her toplumda görülen bu tür sapmalar, ve cani kişiler, maalesef Özbekler arasından da çıkmaktadır. İslam Kerimov rejiminin akıl almaz baskı ve işkenceleri, bizim toplumumuzda da maalesef böyle hastalıklı kişiler ortaya çıkardı. Dünya’ya egemen olan emperyal devletlerin zulümleri devam ettiği sürece, her toplumdan  bu tür eylemler yapan kontrolsüz kişiler olacaktır.


Bu vesile ile provokatif örgütler kadar bu örgütleri kuran, yardım eden devletler ile kendi halkına zulmederek insanların bu örgütlerin ağına düşmesine sebep olan rejimlerin de suçlu olduğunu söylüyoruz.


Terör eylemleri, egemen Dünya güçlerine ve zalim rejimlere hiç bir zarar vermemektedir. Aksine onları güçlendirmekte, zulüm ve işgallerine gerekçe oluşturmaktadır. Acı çeken ve zarar gören ise sadece mazlum halklardır.


Biz Türkistanlılar camiası olarak, dünkü ABD’deki eylemi ve daha önce yapılan benzerlerini kınıyoruz. Bu tür şiddet eylemlerinden, faili olan kişilerden ve örgütlerden berî olduğumuzu bir kere daha ilan ediyoruz.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye