Şentepe'den ABD, NATO VE PENSİlVANYA’ya mesaj: Yenileceksiniz

16.07.2017

Ankara’nın  Yenimahalle  Şentepe Semtinde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Hain Darbe Girişimini Telin Programı yaptılar.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, kalabalık ve açık hava

 

Şentepe’de toplanan halk, 15 Temmuz günü  Şentepe’den Darbecileri püskürtmek için  direnişe katılan ve olaylar esnasında şehit olan Volkan Canöz’ü saygı ile andılar ve davasının takipçisi olunacağı mesajı verdiler.

 

Birder, Agemder, Ender ve İmh Ankara Genç Hareket üyelerinin katıldığı ve çevre sakinlerinin de  yoğun ilgi gösterdiği program, sivil toplum kuruluşları temsilcisi Osman Çiçek’in açıklaması  ile başladı ve araç konvoyu ile devam etti.

 

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

 

Bugün Özgürlüğümüzü Kazandığımız Gündür

 

Osman Çiçek Açıklamasında “Dinimize ilmi ile hizmet eden alimlerimizden, bu dava için canları, kanları ve malları ile mücadele eden Şehitlerimizden ve gazilerimizden özellikle tam bir yıl önce bugün yaşadığımız o hain saldırı günü canını hiçe sayarak sokağa çıkan tankları ve uçakları çıplak elleri ile durdurmaya çalışan Şehit ve Gazilerimiz ve Bütün direnişçilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün Müslüman Anadolu halkının müstekbirlere karşı verdikleri dersin yıl dönümü, bugün özgürlüğümüzü bir gecede kazandığımız günün yıldönümüdür” dedi.

 

Yüzlerce aracın katıldığı konvoy Şentepe'de attığı turdan sonra Demet Semtinden Külliyeye yapılacak yürüyüş noktasında son buldu.

 

Her zaman direniş ve Teyakkuzdayız

 

Demetevler’de Birder, Agemder, Ender ve İmh Ankara Genç Hareket öncülüğünde bir araya gelen binlerce kişi Külliyeye yapacakları yürüyüşün başlamasından önce tekbirler getirdi ve sloganlar atılarak darbecileri telin etti. Grup adına Hacı Aydemir  bir basın açıklaması yaptı.

 

Aydemir açıklamasında; küresel emperyalizmin ortadoğu emellerine izin verilmeyeceği, Mısır'da başlayan Rabia direnişin 15 Temmuz ile Anadolu’da devam ettiğinin altını çizerek ne Nato’nun 'nun ne Fetö’nün ümmetin dirilişini  durduramayacağı mesajını verdi..

 

Hacı Aydemir Basın açıklamasında şöyle konuştu : “O gün meydanlarda olanların , bugün de meydanlarda olduklarını görüyoruz. Şunu dünya müstekbirleri ve yerli işbirlikçileri sakın unutmasın ; her zaman direniş ve teyakkuzdayız.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

Anadolu Müslüman halkı ne içimizdeki farklı kılıklara girmiş hain taşeronlar ittifakına  ne de onların efendileri olan küresel çeteye bu topraklarda asla geçit vermeyecektir.

 

Yaşadığımız bu ağır imtihanlar bölge halklarının birbirlerine kenetlenmesini zorunlu kılmaktadır. Çünkü coğrafyamızın maruz kaldığı hain saldırılar bir merkezden yönetilmektedir. Bizlerin bu kuşatmayı yarabilmemizin tek yolu birlik olup, ümmet olarak tek vücut şeklinde küresel emperyalizmin karşında yer alması ile mümkün olacaktır.”

 

Basın açıklaması ve yürüyüş esnasında  katılımcıların sık sık “Allahu Ekber”, “Lailahe İllallah” “Şehitlerin yolu, yolumuzdur”,  “Ne Nato, Ne fetö, durduramaz ümmeti”  sloganlarını attığı görüldü.  Ve  şehitler rahmetle anılarak,  FETÖ lanetledi, şehitlerin yolunun sürdürüleceğinin altı çizildi...

 

Yürüyüş Millet Camiinde sona erdi.

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, yürüyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık, şapka ve açık hava

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye