22 Temmuz 2019 Pazartesi •

Saadet Partisinde, Eskişehir'de Levent Baştürk, Adyaman'da Ahmet Faruk Ünsal Belediye Başkanı adayı oldu..

06.01.2019

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 1'i büyükşehir 10 il ile 51 ilçe ve 9 beldenin belediye başkan adayını açıkladı..

31 Mart 2019 yerel seçimi yaklaşırken Saadet Partisi’nin de belli olan belediye başkan adayları açıklandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ankara'daki İl Başkanları, İl Müfettişleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında 10 il, 51 ilçe ve 9 belde belediye başkan adayının isimlerini kamuoyuyla paylaştı. Resmi olarak 15 Şubat’a kadar devam edecek olan süreç içerisinde Saadet Partisi bütün il, ilçe ve belde belediye başkan adayını açıklayacak.

Saadet lideri Karamollaoğlu ilk etapta belli olan 10 il ve 51 ilçe ve 9 belde belediye başkan adaylarını Ankara’da düzenlenen toplantıda açıkladı. 

Açıklanan listeye göre, Saadet Partisi Adıyaman'da Ak Parti’nin 22. Dönem Gaziantep Milletvekilliğini yapan Ahmet Faruk Ünsal'ı belediye başkan adayı olarak gösterdi. Aynı zamanda Ünsal, 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi'nin 27. Dönem Gaziantep Milletvekili Adayı oldu. 

Ahmet Faruk Ünsal kimdir?

24 Haziran genel seçimlerinde de Saadet Partisi'nin Gaziantep 1. Sıra Milletvekili olan Ahmet Faruk Ünsal kimdir? sorusunun cevabı merak ediliyor. 1963 yılında Diyarbakır'da dünyaya gelen Ünsal'ın babası Milli Selamet Partisi'nden (MSP) 15. ve 16. dönem Adıyaman milletvekilliği  yapmış olan Abdurrahman Ünsal'dır. 

Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezun olan Ünsal, TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de (TAİ) makine mühendisi olarak görev yapmıştır. 2002 seçimlerinde Ak Parti'den 22. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilmiştir. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın mütevelli heyetinde bir süre bulunan Ünsal, MAZLUMDER'in genel başkanlığı görevini yürüttü. 24 Haziran 2018 milletvekili genel seçimlerinde Saadet Partisi’nin 27. Dönem Gaziantep Milletvekili adayı oldu.

Saadet Partisi’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk olarak açıklandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde derslerde veren Baştürk dış politika çalışmalarıyla biliniyor. 

Levent Baştürk kimdir?

Baştürk, 1964 yılında Merzifon’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. ABD’nde Pittsburgh ve Denver Üniversitelerinde Uluslararası İlişkiler ve Mukayeseli Siyaset dallarında lisans üstü çalışmalarına devam etti. ABD’nde yaşadığı süre boyunca Muslim American Society Freedom Foundation ve WisdomNet Foundation gibi Müslüman toplumun sorunlarına eğilen sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına aktif olarak katıldı. Şubat 2012-Temmuz 2013 tarihleri arasında Ankara’da Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA) araştırmacı olarak çalıştı. SETA yayınları arasında çıkan “Irak Siyasetini Anlama Kılavuzu” adlı çalışmanın yazarları arasındadır. ABD ve Türkiye’de çeşitli dergi, gazete ve internet sitelerinde Türk siyaseti ve uluslararası ilişkiler konularında yazıları yayınlandı. Dünya Bülteni ve Haberiyat portallarında dış politika yazıları kaleme aldı. Baştürk, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde dersler veriyor.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye