Prof. Dr. İbrahim GEZER  Yazı ve Yorumları ile Yakında Her Taraf Haber’de..
26 Ocak 2020 Pazar •

Prof. Dr. İbrahim GEZER Yazı ve Yorumları ile Yakında Her Taraf Haber’de..

08.09.2019

Prof. Dr. İbrahim GEZER  Yazı ve Yorumları ile Her Taraf Haber’de..
Bir çok Kitap ve Makalesi Yayınlanan İbrahim Gezer Hoca, Yakında Her Taraf Haber Okuyucuları ile Buluşuyor.

 

İbrahim GEZER Kimdir..

Mühendis, Akademisyen, Eğitimci, Sosyal Girişimci

1965’te Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da; yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünde; Yüksek Lisansını Yüzüncü Yıl Üniversitesinde; Doktorasını ise Selçuk Üniversitesinde tamamladı. Post Doktora için TÜBİTAK bursuyla İngiltere’de bulundu.

İhtisas alanının yanı sıra Akademik ve Teknik Eğitim, Yönetim ve Organizasyon, Sivil Toplum ve Sosyal Girişimcilik, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma gibi alanlarda çok sayıda proje yürüttü. Çalışma konularıyla ilgili olmak üzere yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kültürel, akademik ve bilimsel etkinliğe katıldı ve bildiriler sundu. Dört kitap, 15 araştırma raporu ve 100’ü aşkın araştırma makalesi yayımlandı.

2005 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte kısa adı BİLSAM olan “Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezini” kurdu ve burada çok sayıda proje gerçekleştirdi. Bu kapsamda 2009’da “Kurtuba Akademi”; 2010’da “İbn-i Haldun Sosyal Araştırmalar Merkezi”; 2011’de BİLSAM Yayınları”; 2015’de BİLSAM Kültür, 2017’de ise "Muhacir Akademi" ve “Dilkent Akademi”nin kuruluş çalışmalarını yürüttü.  

2011 ve 2013 yıllarında iki kez Fırat Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na seçildi ve 4 yıl süren bu görevi sırasında ajans bölgesi olan Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde bölgesel kalkınmaya katkı amaçlı çok sayıda proje gerçekleştirdi.

Yaptığı çalışmalarla ilgili olarak TÜBİTAK ve Üniversite Araştırma Fonundan birçok kez yurt dışı seyahat ve yayın teşvik ödülü aldı. Malatya kamuoyunun entelektüel gelişimine yaptığı katkılardan dolayı 2011 yılında İnönü Üniversitesi Senatosu tarafından Üstün Hizmet Başarı Belgesiyle ödüllendirildi. İyi düzeyde İngilizce bilen Gezer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitaplar

Nasıl Bir Eğitim                     (250 sayfa)    Bakış Yayınları

Değişen Dünyada Eğitim      (220 sayfa)    BİLSAM Yayınları, 2012. 

Özgürlükçü Pedagoji             (150 sayfa)   BİLSAM Yayınları, 2016.

Toplumsal Gelişmenin Dinamikleri   (180 sayfa)   BİLSAM Yayınları, 2018

Kayısıcılıkta Mekanizasyon              (320 sayfa)   Medipress Yayınları, 2005.    

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Enti Halı / Makina halıcılığında ÖNCÜ