Mısır'daki cami saldırısında hayatını kaybeden 309 kişi temsili 309 çift ayakkabıyla anıldı

02.12.2017

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, Mısır'daki cami saldırısında hayatını kaybeden 309 kişinin, cami çıkışında kalan ayakkabılarını temsilen 309 çift ayakkabıyla basın açıklaması yaptı ve Mazlum Mısır halkının yanında olduklarını ifade ederek,acılarını paylaştıklarını belirttiler. Platform üyeleri; İnsan öldürmeyi adeta hedonist bir zevk haline getiren  bu vahşi anlayışın, İslam ile, Müslümanlıkla alakası olmadığını dile getirerek; "Daeş denilen örgüt, emperyalist haçlı devletlerin,  İslam dünyasını işgalhareketini meşrulaştırmak  ve dünyada  “İslamafobia" tanımlamasıyla, İslam kötü, Müslümanlar  vahşi algısını oluşturma görevini yerine getiren kukla bir örgüttür." dediler

ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU’NUN BASIN AÇIKLAMASI:

 

 

Geçtiğimiz hafta Mısır’daki Ravza camiine Cuma namazısırasında alçakça bir saldırı yapıldı. Kalabalık bir terörist gruptarafından yapılan silahlı ve bombalı saldırıda 27 si çocukolmak üzere 309  insan hayatını kaybetti. 309 Müslüman namazkılarken katledildi… Saldırı sonrası camide olup olmadığınıanlamak için cami kapısında babalarının  ayakkabılarını arayaniki çocuğun yürek parçalayan  görüntüsünden mülhem 309 ayakkabı ile açıklama yapmayı uygun gördük.

 


Yaşanan vahşetin kanlı bilançosunun gösterdiği gibi, yirmiden fazla terörist, pencerelerden yoğun bir şekilde ateş edip, cami önündeki araçları patlatarak daha çok insan katledebilmek için herşeyi yapmışlar.


İnsan öldürmeyi adeta hedonist bir zevk haline getiren  bu vahşi anlayışın, İslam ile, Müslümanlıkla alakası olamaz. Daeş denilen örgüt, emperyalist haçlı devletlerin,  İslam dünyasını işgalhareketini meşrulaştırmak  ve dünyada  “İslamafobia" tanımlamasıyla, İslam kötü, Müslümanlar  vahşi algısını oluşturma görevini yerine getiren kukla bir örgüttür.

 


İslamın vaz ettiği emirlerde, bırakın Müslüman camisine saldırmayı, Müslüman olmayanların mabedine saldırmak, kadınlara çocuklara yaşlılara ve savaşmayan insanlara zararvermek  dahi yasaktır. Daha da ötesi, Müslümanlar için hayvanlara, ağaçlara, ve imar edilmiş yapılara bile gereksiz zarar vermek yasaklanmıştır.

 


Kaos ve kargaşanın hükmünü ilan ettiği günümüz dünyasında, gerçek, olanın ne olduğundan çok insanlara inandırılanla suret buluyor. Yani algı yönetimiyle…  


İnsanlığın algısını kendi istediği şekilde dizayn etmek isteyen emperyalist güçler, Müslümanları vahşi, İslamı da vahşete onayveren din olarak gösterme çabasından hiç vazgeçmedi..


Çünkü gerçekte olan şey, bugün olduğu gibi bütün tarih boyunca:  Camiye-mabede, çocuklara, kadınlara masumlara ve ağaçlara ve bütün doğaya hiç bir ayrım gözetmeden ve sınır tanımadan saldırmak, emperyalist haçlı ordusunun bin yıllık işiydi.


Bugün özellikle İslam dünyası olmak üzere dünyadaki akan kanın, yapılan yağma sömürü ve tecavüzlerin sebebi ve faili olan ve  sadece son asırda yüz milyondan fazla insan katletmiş olan emperyalist Batı devletleri, insanlık tarihinde kara bir leke olarak yazılı olan kendi  kanlı tarihlerini ve vahşetlerini perdelemek için Daeş gibi tetikçi katilleri kullanmakta ve onlar üzerinden hem İslam dünyasını  işgal gerekçesi oluşturmak, hem de İslamı ve Müslümanları lekelemek derdindeler.

 


Suriye’de zalimlere karşı yapılan direniş bu tetikçiler eliyle güçten düşürüldü. Ve yine bu alçak yapıyla mücadele adı altında Irak düştü, şimdi de Türkiye kuşatılmak üzere. Emperyalist Amerika ve Batı ülkelerinin güdümünde hareket eden her grup, her anlayış hangi iddiada bulunurlarsa bulunsunlar, İslamın ve Müslümanların düşmanıdır.


Emperyalistler topraklarımızı işgal ediyor, bebeklerimizi katlediyor, namusumuza el uzatıyor, yakıyor yıkıyor sömürüyor ve sonra da “Müslümanlar vahşidir” propagandasıyla bütün caniliklerin üstünü örtmeye çalışıyor.


Suriye, Irak, Afganistan, Filistin,Arakan,


Somali, Çeçenistan ve bir çok Müslüman toprağında işgal ve katliamlar devam ederken bedenlerimizle birlikte zihin dünyamızı da iğfal etmek isteyen bu zehirli yapılara karşı sessiz kalmayacak, dünyayı kana bulayan emperyalist hegemonya ile mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.


Son olarak ülkemizi  eskiden olduğu gibi kendilerine boyun eğen kukla bir devlet haline getirmek için her yönden kuşatma altına alan Amerika önderliğindeki Batının adaletinden medet bekleyenlere Şehid Seyyit Kutup’un  sözlerini tekrar ediyoruz.


“Batılılardan nefret ediyoruz, Amerika'dan nefret ediyoruz; ama daha çok Amerika'nın vicdanına sığınan Müslümanlardan nefret ediyoruz.”


Biz Müslümanlar bu sapkın zihniyet  ve arkasındaki güçlerin farkında olarak yapılan katliamı lanetliyoruz. Türkiyedeki kardeşleri olarak Müslüman Mısır halkının acısını paylaşıyor ve saldırıda ölenlere Allahtan rahmet diliyoruz.


Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.


ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye