MAZLUMDER: Güvenlik Güçlerinin Görevi Vatandaşların Can Güvenliğinin Sağlamaktır

06.05.2017

Mazlumder, Silopi'de Meydana gelen  zırhlı bir polis panzerinin  Mesut Yıldırım'ın evine çarparak içeri girmesi ve  odanın karşı duvarın kadar varan ve duvar ile panzer ile  içeride yatakta uyuyan 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki Furkan kardeşlerin feci şekilde hayatlarını kaybetmesine  neden olan olayı kınadı , yetkilileri göreve davet etti.

 

Basın Açıklamasının Tam Metni Şöyle:

 

Şırnak’ın Silopi ilçesi, Karşıyaka Mahallesi 715. Sokak’da 03.05.2017 günü saat 23.50'de zırhlı bir polis panzeri  Mesut Yıldırım'ın evine çarparak içeri girmiş, girdiği odanın karşı duvarın kadar varan ve duvar ile kolonları yıkan panzer, içerde yatakta uyuyan 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki Furkan kardeşlerin feci şekilde hayatını kaybetmesine neden olmuştur.

 

Güvenlik güçlerinin görevi, vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin teminatı olmak dışında bir şey değildir. Bu açıdan kamu görevlilerinin eylem ve fiillerinin yarattığı maddi ve manevi zararlardan, kasdi olsun veya olmasın, devletin kusursuz sorumluluğu söz konusudur. İki çocuğun uykularındayken feci bir şekilde can vermesine neden olan polislerin alkollü olduğu ve eğlenceden döndüklerine dair haberler ayrıca infiale neden olmuştur.  

 

Bu vesileyle vefat eden Muhammet ve Furkan kardeşlere rahmet, ailesine baş sağlığı diliyor; vatandaşların kaderini belirleyebilecek kamu gücüyle donatılmış adli ve idari görevlileri, feci olaydan sorumlu kişiler hakkında adil ve tarafsız soruşturma yürüterek gerekli yaptırımları uygulamaya davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.

 

MAZLUMDER Genel Merkezi

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye