MAZLUMDER'den İdlib Katliamı Açıklaması: Zalimlere meyletmeyin yoksa ateş size de dokunur

05.04.2017

MAZLUMDER'den İdlib Katliamı Açıklaması:

 

"Zalimlere meyletmeyin yoksa ateş size de dokunur"

 

MAZLUMDER Ankara Şube Suriye’nin İdlib’te  meydana gelen kimyasal saldırı ile ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Açıklamada Şeytan, şeytanlığını; katil katilliğini sürdürürken canımızdan can koparan katliamlar kadar acı veren bir diğer durum ise, Müslümanların aynı delikten defalarca ısırılmaları olmasını ve  zulmü siyasi gerekçelerle tevil edebilmeleri ve İslam düşmanı emperyalistleri müttefik edinebilmelerin, altı çizildi.

 

"Zalimlere meyletmeyin yoksa ateş size de dokunur… İlahi emrini hatırlatan Mazlumder yönetimi, bu ilahi emri unutan kimi Müslümanlar Baas rejimiyle, kimileri Rusya ile, kimileri ABD ile, kimileri de siyonist İsrail ile "müttefik" olarak sünnetullah’ı hiçe saymakta ve yaşanan zulme ortak olmaktadır.”

 

Basın Açıklamasında Suriyeli çocukların; bazen kimyasallarla eriyerek, bazen alevlerde yanarak, bazen enkazlar altında kalarak,  ölümün her türlüsünü tattığını ve bu ölümleri gerçekleştirenlerin ise silahı veren, savaşı destekleyen, katliamları ajanslarıyla duyuran, kendi düzmece gözlem heyetlerini gönderen, zalimi destekleyen, mazlumu sömüren, fitneyi körükleyen emperyalistlerin  olduğunu belirttiler.

 

Vahşetin başlıca müsebbiplerinin ise;  emperyalistlerin,  kendileri değilmiş gibi iki yüzlü bir tutumla yaşananları kınamalarını, lanetlemelerini ve İslam topraklarına müdahale için istedikleri zemini de kuklaları eliyle oluşturduklarını da vurguladılar.

 

ABD yönetiminden ve Siyonist işgal rejimi başbakanı Netanyahu tarafından  yapılan 'Suriye'ye müdahale edilmeli' açıklamalarını  da bu gerçeğin delilinin gözler önüne serilmesi olarak belirttiler.

 

Mazlumder Ankara Şube Yönetimi yaptıkları açıklamanın devamında, İslam topraklarını işgal eden ve zulmün her türlüsünü yaşatan ABD, Rusya, AB'yi, yerel kuklalarını ve tüm işbirlikçilerini lanetlediler.

 

Basın Açıklamasının Tam Metni:

 

 

İDLİP KATLİAMINI LANETLİYORUZ!

 

Acının sıradanlaştığı, katliamların normalleştiği, vicdanların siyasi hesapların arasında kaybolup gittiği gittiği günlerden geçiyoruz. Bugün Müslüman olmanın sorumluluğu çok daha büyük, önümüzdeki imtihan ise çok daha çetindir.

 

2011'den bu yana; acıdan, gözyaşından, kandan, ölümden, kederden, işkenceden, silahtan, nefretten ve fitneden başka bir gündemi olmayan, insanlığın gözleri önünde yok olan Suriye'de, bugün yüzün üzerinde insan yine Beşşar Esad yönetimindeki gaddar Baas Rejimi tarafından vahşice katledildi. Rakam değil; her biri ayrı bir can, ayrı bir hayat, ayrı bir hikaye, ayrı bir nefes, ayrı bir imtihan olan yüzün üzerinde İNSAN.

 

Daha nereli olduğundan, savaşın ne olduğundan habersiz çocukların çırpına çırpına can verdiği Suriye, insanlık düşmanı emperyalistlerin satranç tahtası ve silah üreticilerinin deneme sahasına dönmüş durumda. Dünyanın en büyük silah üreticileri ve sömürgeci  güçleri olan Rusya, ABD ve AB bir yandan katliamları doğrudan kendileri işlerken, diğer yandan bu gaddarlığı kendi kontrollerindeki bölgesel aktörler eliyle sürdürüyor.  

 

Suriyeli çocuklar bazen kimyasallarla eriyerek, bazen alevlerde yanarak, bazen enkazlar altında kalarak ölümün her türlüsünü tadarken; silahı veren, savaşı destekleyen, katliamları ajanslarıyla duyuran, kendi düzmece gözlem heyetlerini gönderen, zalimi destekleyen, mazlumu sömüren, fitneyi körükleyen emperyalistler, vahşetin başlıca müsebbipleri kendileri değilmiş gibi iki yüzlü bir tutumla yaşananları kınıyor, lanetliyor ve İslam topraklarına müdahale için istedikleri zemini de kuklaları eliyle oluşturuyor. 

 

ABD yönetiminden ve siyonist işgal rejimi başbakanı Netanyahu'dan yapılan 'Suriye'ye müdahale edilmeli' açıklamaları da bu gerçeği gözler önüne sermektedir.

 

Şeytan, şeytanlığını; katil katilliğini sürdürürken canımızdan can koparan katliamlar kadar acı veren bir diğer durum ise, Müslümanların aynı delikten defalarca ısırılmaları, zulmü siyasi gerekçelerle tevil edebilmeleri ve İslam düşmanı emperyalistleri müttefik edinebilmeleridir.

 

"Zalimlere meyletmeyin yoksa ateş size de dokunur" ilahi emrini unutan kimi Müslümanlar zalim Baas rejimiyle, kimileri Rusya ile, kimileri ABD ile, kimileri de siyonist İsrail ile "müttefik" olarak sünnetullahı hiçe saymakta ve yaşanan zulme ortak olmaktadır.

 

Bizler; 


Baas rejimlerini Suriye'de Hama'dan, Irak'ta Halepçe'den;


ABD'yi Afganistan'dan ve Irak'tan;


Rusya'yı Çeçenistan'dan ve Kırım'dan;


BM'yi, Bosna'dan ve Filistin'den tanıyor, 


Bu yapılara güvenmenin, iş tutmanın "zalimlere meyletmek" olduğunu hatırlatıyoruz. Bilinmelidir ki hiçbir siyasi denge, hiçbir gerekçe, Mahkeme-i Kübra'da Suriyeli cocuklara sorulacak "Hangi suctan dolayı öldürüldün" sorusunun cevabı olamaz.

 

Kendisini "insan haklari" savunucusu gibi gösteren emperyalistlerin ve bunlarin güdümündeki BM'nin söz konusu Müslümanlar olduğunda hiçbir evrensel hakkı tanımadığını çok iyi biliyoruz.

 

Mazlumder Ankara Şubesi olarak; 

 

İslam topraklarını işgal eden ve zulmün her türlüsünü yaşatan ABD, Rusya, AB'yi, yerel kuklalarını ve tüm işbirlikçilerini lanetliyoruz. 

 

Bugün İdlib'te ve simdiye dek yuzlerce, binlerce yerde katledilen Müslümanlara Allah'tan rahmet, ümmete de feraset, basiret ve hakiki vahdet nasip etmesini diliyoruz.

 

MAZLUMDER Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye