Koğuş Değişikliği İsteyen Mahkum Darp Edilip Sürgün Yedi!

30.09.2018

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Hizb-ut Tahrir yargılamaları sonucunda 7,5 yıl ceza verilen ve Ocak ayında tutuklanıp Sincan cezaevine gönderilen Yakup TOSUN, koğuşunun değiştirilmesini talep etmesi sonrası Sincan F1 gardiyanları tarafından darp edildi.

“Cebir ve Şiddet” olmadığı halde Yargıtay tarafından 105 Hizb-ut Tahrir mensubu hakkında verilen 660 yıllık hapis cezasının onanmasının ardından infaz sürecine giren dosyaların mağdurlarından birisi olan Yakup TOSUN, cezaevinde gardiyanlar tarafından darp edildi.

Yakup TOSUN,10 Eylül 2018’de birlikte kaldığı DEAŞ mensubu kişilerden ayrılmak istediğini ve başka bir koğuşa gönderilmesi talebiyle cezaevi müdürüyle görüşme isteğinde bulundu.

Talep doğrultusunda Cezaevi müdürüyle görüşen Tosun’un isteği müdür tarafından reddedildi ve DEAŞ mensuplarıyla kalmaya devam edeceği kendisine bildirildi. Hiçbir hakaret ve kötü söze başvurmadan talebini yenileyen ve değiştirilmesi hususunda ısrar eden Yakup TOSUN, odadan çıktıktan sonra önce başgardiyan sonra diğer gardiyanlar tarafından topluca darp edildi.

Ertesi gün revire çıkan TOSUN, aldığı ağır darbelere rağmen revir doktoru tarafından hastaneye sevk edilmedi ve sadece reçete yazılmasıyla yetinilerek koğuşuna gönderildi. Bilahare isteği doğrultusunda koğuş değişikliği yapılmayan TOSUN, ailesi Ankara’da ikamet etmesine rağmen isteği dışında zorla Tekirdağ F Tipi cezaevine sevk edildi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye