İHAK - İnsan Hakları ve Adalet Hareketi kuruldu

08.06.2017

Merkezi İstanbul’da olan, Av. Cihat Gökdemir’in Başkanlığında, Gülden SÖNMEZ, İbrahim ÖZTÜRK, Selçuk KAR, Ömer KARAOĞLU, Ahmet Zeki OLAŞ’ın da, yöneticileri arasında bulunan, İnsan Hakları ve Adalet Hareketi derneği kuruldu.

 

Daha Önce MAZLUMDER ve İHH da yöneticilik yapmış kişilerden oluşan yönetim kurulu, kuruluş manifestosunda, amaçlarının insan haklarını korumak, insan hakları ihlallerine karşı mücadele etmek, insan hakları bilinci oluşturmak, adaletin ve barışın tesisine katkı sunmak olduğunu dile getirdiler.

 

Yönetim kurulu adına Av. Cihat Gökdemir yaptığı açıklamada “İnsan Hakları ve Adalet Hareketi kurucuları olarak mücadelemizin dinamiğini, kimliğimizi oluşturan değerlerden almaktayız. Hiçbir bireyden, kurumdan ve devletten bir beklentimiz ve talebimiz yoktur. Hedefimiz; insanın onurlu yerini, varlığın doğasını korumak; adil bir barışın tesisi için kitle imha silahlarının, savaşların önüne geçmek; kaynakların adil paylaşımına katkı sağlamaktır” dedi.           

Cihat Gökdemir, değişen şartlarda, farklı mekanlarda ilkelerinin değişmeyeceğini, gayretlerinin ibadet bilinciyle sürmesini hedeflemekte olduklarını, yaşadığımız çağda insanın ve insanlığın büyük bir tehditle karşı karşıya bulunduğunu gördüklerini; acımasız, hedef seçmeyen silahların gölgesinde, ekonomik dengesizliklerin karşısında açlıktan ölümle yüzleşen milyonlarca insanın varlığına karşı dünyanın sessiz kalışını kabullenemeyeceklerini, bu nedenle de, insan hakları mücadelesine yeni bir soluk katacak bir hareketi başlatmış bulunduklarını ifade etti..

 

DİĞER İNSAN HAKLARI KURULUŞLARI İLE BİRLİKTE HAREKET ETME..

 

İHAK’ın faaliyet alanın; insanın olduğu her yer olduğunu söyleyen Av. Cihat Gökdemir, Her mazlum insan için, her yerde her insan hakları savunucusu ile güç birliği oluşturarak, insan hakları ve adalet adına mücadele edeceklerini belirtti.

 

Bu vesileyle haksızlığa uğrayan mazlum insanlar için, insan haklarının korunması ve insan hakları ihlalleri ile mücadelede, dayanışmaya ve işbirliğine hazır olduklarını da söyleyen Gökdemir; “yeryüzünün dört bir köşesindeki dini, dili, ırkına bakmadan her bir insanın yüreğine adaletin ulaşması için bereketli bir yolculuk dileğimizle desteğinizi bekliyoruz” dedi.


 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye