İDEA, ÇAD ENCEMİNE'DE YETİHMANE DEVRALDI..

27.11.2018

İDEA; Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, Çad'ta yaptığı faliyetlerle gönülleri fethediyor. Son olarak Encemine'de bir yetimhane yaparak mazlum çocukların sığınağı oldu.

Özellikle ÇAD üzerinde yaptığı faliyetler ile Çad'taki yetim ve diğer ihtiyaç sahiplerine kol kanat geren Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, bölge halkının İslamiyete girmelerine vesile oluyor. 

Yazar Mustafa Yıldız başkanılığında faliyetlerini yürüten İDEA , Çad'ta Su kuyusu çalışmaları, Kurban organizasyonu, Kuran çalışmaları Mescid açma ve son olarak ta Yetimhane açarak yetim çocukların açlıktan kurtaulmlarına vesile oldular.

Encemine'de açılan Mustafa Yıldız'ın evsahipliğinde gerçekleşen yetimhane devir teslim törenine; Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Erdal Sabri Ergen , Çad Parlementosu Meclis Başkan Vekili Ömer ibni Davut, Çad Yüksek İslam Konseyi Başkanı Şeyh Abduddaim, Maarif Vakfı Çad Direktörü Oğuzhan Uğurlu, Büyükelçilik görevlileri, Maarif Vakfı Okullarının idarecileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Mustafa Yıldız, emeği geçen herkese teşekkür ederek, faliyetlerinin devam edeceğini ifade etti.

 

İDEA Başkanı Mustafa Yıldız ile İDEA'nın faliyetleri hakkında  daha önceden yaptığımız söyleyişiye aşağıdaki link'ten ulaşabilirsiniz:

http://www.hertaraf.com/haber-mustafa-yildiz-yoksulluk-afrika-nin-dogasindan-degil-vahsi-somuru-duzeninden-kaynaklaniyor-1895

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye