Hayreddin Soykan İçin Yeniden Yargılama Talebi

11.04.2018

28 Şubat darbesi yargı kararlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekirken, o dönemde ceza veren hakim ve savcıların çoğunun FETÖ’cü olduğu ortaya çıkmışken, bu konuda bir adım atılmaması kamuoyunu vicdanını yaralıyor.
 

Hukuksuz bir şekilde yargılanarak müebbet hapse mahkum edilen 28 Şubat mağdurları 21 yıldır adaletin tecelli etmesini bekliyor. 15 Temmuz darbe girişiminin halkımız tarafından püskürtülmesinin ardından 28 Şubat mağdurları için bir umut doğduğu konuşulmaya başlanmıştı. Fakat aradan bir yıl geçmeden, eğitimci- yazar Hayreddin Soykan’ın, ardından yazar Sabahattin Arslan’ın tutuklanması, hukuksuzluğun boyutunu gözler önüne serdi.
 

Hayreddin Soykan’ın avukatı Hamza Uçan, geçtiğimiz haftalarda Hayreddin Soykan’ın davası için yeniden yargılama başvurusunda bulundu. Başvurunun olumlu neticelenmesi bekleniyor.
 

Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat yargı mağdurları için Cumhurbaşkanı’nın önünde üç formül olduğuna dair çıkan haberler, yaklaşık 500 mağdur ve ailesini yeniden umutlandırmıştı.Baran Dergisi

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye