22 Temmuz 2019 Pazartesi •

Hak-iş ve Memursen Filistin'de israil'i protesto etti

17.12.2018

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Hak-İş Genel Başkanı Arslan'ın da iştirak ettiği ve Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği heyetinin düzenlediği terörist israil'i protesto eylemi gerçekleştirildi.

Memur-Sen ve Hak-İş heyeti, Filistin'e destek programları çerçevesinde Lübnan'ın başkenti Beyrut'a gitti. Heyet temasları kapsamında, Lübnan Cumhurbaşkanı'nı, Meclis Başkanı'nı, Beyrut Valisi'ni ve Lübnan İşçi Sendikaları Birliği Başkanı Bişara el-Esmer'i ziyaret etti. Heyet, işgalci israil'i protesto için Filistin sınırına da giderek, “israil işgal ettiği topraklardan bir an önce çekilmeli ve toprakları gerçek sahibi olan Filistinlilere bırakmalı” açıklaması yaptı. Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği olarak Lübnan'da çeşitli temaslarda bulunan Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'ın son durağı sınırda bulunan israil işgalindeki Filistin toprakları oldu.

Siyonist İsrail'e LANET YAĞDI

Mahmut Arslan, işgalci israil'in Filistin halkına yönelik yürüttüğü acımasız ihlaller karşısında Filistin ve Kudüs'e destek için burada olduklarını belirterek tüm dünyanın bu işgale dur demesinin zamanının geldiğini ifade etti.

[Bebe - çocuk konfeksiyoncularından Kuzey Afrika açılımı]

ŞEHİTLERİMİZE FATİHALAR GÖNDERİYORUZ

Arslan yapmış olduğu konuşmada, "Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği olarak desteğimizi devam ettireceğiz. Hep birlikte buradan 'Yaşasın Filistin' diyoruz. Buradan Filistin'de şehit düşmüş bütün kardeşlerimiz için Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün şehitlerimiz için buradan fatihalar okuyoruz" diye konuştu.

KAHROLSUN israil

Türkiye'nin yanı sıra Ürdün, Lübnan, Cezayir, Fas, Tunus, Sudan, Moritanya, Filistin ve Senegal'den de üyelerin bulunduğu Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği heyetinin düzenlediği protesto eylemi büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sınırda israil'i protesto için gelen topluluk israil aleyhine "Kahrolsun israil, Kudüs Bizimdir, Bizim Kalacak" sloganları attılar. Arslan, sınırda düzenledikleri protesto eylemi sonrası işgal altındaki topraklar ve genel durum hakkında Lübnanlı yetkililerden bilgi aldı.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye