17 Ağustos 2019 Cumartesi •

GENÇ HAREKET ANKARA, GENÇLİK FUARINA KATILDI

07.05.2019

Genç Hareket Ankara;  Kimlik, Şuur ve İstikamet teması ile gerçekleşen Ankara Kocatepe de Gençlik Fuarına katıldı.

Bu yıl 6. düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarları, Türkiye Diyanet Vakfı, Kadın Aile Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) tarafından koordine ediliyor.

Çok sayıda STK ve öğrenci kulübünün katılım sağladığı fuarda katılımcılar tarafından hem stant etkinlikleri hem de ortak etkinlikler düzenleniyor.
 

 

Genç Hareket Ankara, dört gün süren fuarın ilk gününden son gününe "Genç Hareketsiz Olmaz!" diyerek hem standında hem de etkinlikleri ile fuarda gençlerin en çok ilgisini çeken katılımcılardan oldu.

Perşembe günü başlayan fuardaki Genç Hareketin ilk etkinliği her hafta İMH Ankara Merkezinde yapılan "Genç Hareketsiz Olmaz!" programının fuarda yapılması şeklinde oldu. Etkinlik İsa ÖZÇELİK’in “Liberal Kapitalizme Başkaldırı Olarak İSAR” başlığı ile yaptığı sunum, okunan şiir ve ezgiler ile Süleymaniye Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Program sonrasında katılımcılara bardakta çorba ikram edildi.

Genç Hareket tarafından Fuar için görsel olarak tasarlanıp bir oyun şekline dönüştürülen "Öncü Şahsiyetler Dünya Haritası"  ile Genç Hareket Standının ziyaretçileri hem bilgilerini tazeledi hem de eğlenceli bir faaliyete iştirak ettiler.

Fuarın ikinci günü stant etkinlikleri kapsamında Talha Şahin ile bir muhabbet gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Genç Hareket Ankara Kız Biriminin emekleriyle hazırlanan "Kavra(yamazsanız) – Yaşa(yamazsınız)!" etkinliği yoğun ilgi gördü.

Cumartesi günü ise Genç Hareket "Biz Kimiz" etkinliği ile hem tanıtma ve tanıma faaliyeti gerçekleştirdi. Genç Hareket Ankara "Genç Bakkal" etkinliği ile muhacir çocuklar için bu yıl da bayram hediyeleri hazırlayarak yardımlaşma konusuna hem dikkat çekti hem de stant ziyaretçilerine hediyeler hazırlattırdı. Genç Hareket Başkanı Serkan DEMİREL ile fuar meydanında kurulan alan da gençlerle "Istikamet Üzere Müslüman Genç" üzerine sohbet edildi.

Fuarın son gününde Genç hareket ankara tarafından koordine edilen ve 5 Gençlik Stk'sı ile düzenlenen Gençlik Paneli'ni fuarın Ortak Alanında gerçekleştirildi.

Panelde Genç Hareket Ankara, Yedi Hilal, Adam Vakfı, Genç Öncüler ve Anadolu Öğrenci Birliğinin temsilcileri tarafından gençlik konulu sunumlar yapıldı katılımcılarla görüş alışverişinde bulunuldu.

Saat 17.00'de de Süleymaniye Salonun da Zeynep Yavuz, Mv. Zeynep Yıldız ile "Hak ve Sorumluluklarımız" hakkında bir söyleşi yaptı. Samimi bir ortamda sıcak bir sohbet havasında geçen söyleşide deneyim ve tecrübelerden bahsedildi.

Fuar akşam saatlerinde yapılan kapanış programı ile sona erdi.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye