Fikret Başkaya serbest bırakıldı

27.11.2017

Ankara'da sabah saatlerinde bu sabah düzenlenen operasyonda gözaltına alınan akademisyen yazar Fikret Başkaya'nın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

 

Ankara Terörle Mücadele ekiplerince bu sabah düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında akademisyen-yazar Fikret Başkaya da yer aldı.

 

Başkaya'nın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını, Başkaya'ya yapılan suçlamanın nedeninin ise "asıl terör devlet terörüdür" başlıklı yazısı olduğunu kaydedildi.

 

FİKRET BAŞKAYA KİMDİR?

 

1940 yılında Denizli'de dünyaya gelen Fikret Başkaya, lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi'nde yaptı. Başkaya, daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümlerini bitirdi. Paris ve Poitiers üniversitelerinde doktora öğrenimini tamamladı.

 

Çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Başkaya özellikle Paradigma'nın İflası kitabı ile tanınmaktadır.

 

10 GÖZALTI VAR

 

AA'nın geçtiği habere göre ise Ankara Terörle Mücadele ekiplerince terör örgütü PKK üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 17 kişiden 10'u gözaltına alındı.Şüphelilerin örgüte maddi yardım ve yataklık, sosyal medyada örgüt propagandası yapmak suçlarından gözaltına alındıkları öğrenildi.  Operasyonlar devam ediyor.

 

Başkaya'nın Gözaltına Alınmasıyla İlgili Haber için Aşağıdaki Linki Tıklayıınız

 

http://www.hertaraf.com/haber-akademisyen-fikret-baskaya-gozaltina-alindi-1388

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye