Fidan Güngör'ün Kaçırılalı  25 Yıl Geçti , Devlet Hala Sessiz
22 Ocak 2020 Çarşamba •

Fidan Güngör'ün Kaçırılalı 25 Yıl Geçti , Devlet Hala Sessiz

11.09.2019

11 Eylül 1994 acı bir olayın tarihidir. Türkiye İslami mücadelesinin liderlerinden ve İslami uyanışın öncülerinden değerli fikir ve düşünce adamı, araştırmacı-yazar Fidan Güngör ve Sabahattin Talayhan’ın kaçırılıp kaybedilmesinin üzerinden 25 yıl geçti.

Fidan Güngör 11 Eylül 1994 tarihinde coğrafyanın defalarca uğradığı bir akıbete uğradı ve kaçırıldı. Aradan geçen çeyrek asırlık zaman acının dinmesine yetmedi.

Görgü tanıklarının anlatımlarına göre, 11 Eylül 1994 tarihinde kendilerini polis olarak tanıtan sivil giyimli kişiler tarafından, içinde bulundukları taksi durdurularak kaçırılmışlardı. Bu süre zarfında ne ölü, ne de sağ olarak kendilerinden hiçbir haber alınamadı.

Öze Dönüş hareketi, konu ile ilgili  bir açıklama yaptı:

"Yaşadığı coğrafyada insani ve İslami ihtiyaçları önceleyen bir zihnin hele ki bağımsız özgün bir duruşa sahip olarak buna aday olması, bir bedele, baskıya, yıldırmaya ve yok edilmeye uğramaktı. Doksanlı yılların karanlık ve kirli atmosferinde Fidan Güngör Müslüman halkın karşı karşıya kaldığı zorlukları aşmanın yol ve yöntemlerini araştırıyor ve bir umuda dönüşüyordu.

25 yıl geçmesine rağmen Fidan Güngör’ün akıbetinin ortaya çıkarılmaması, bir mezarının olmaması ülkede onurlu duruş iddiasında ki tüm kişi ve çevreleri düşündürmelidir. Devletin, hükümetlerin, sivil toplum kuruluşlarının Fidan Güngör olayındaki sessiz ve eylemsizliği manidardır" 

Fidan Güngör ve bu ülkede mazlum bir şekilde yok edilen binlerce can cellatlarının kirlerinden beri olarak Rablerinin şahitliğindedirler. Hesap sorucu ve mutlak adaletin sahibi Allah’tır.  Allah kullarının haklarını koruyandır." denildi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Enti Halı / Makina halıcılığında ÖNCÜ