Evini Boşaltmazsan Polis Tokadı Basar!

23.12.2017

Diyarbakır’ın merkez ilçesi Sur’da kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde evlerin yıkımı devam ediyor. Evlerinden çıkmak istemeyen mahalleliye yönelik baskılara ise bugün bir yenisi eklendi.  Evini boşaltmak istemeyen Mehmet Dağ polis şiddetine maruz kaldı.

 

Polisin kendisini tokatladığını söyleyen Dağ, şunları söyledi: “Polis üç gündür kapıma gelip evimi boşaltmamı istiyordu. Bugün kepçeyle geldiler, ‘Evi boşaltmazsanız içindeki eşyalarla birlikte yıkarız’ dediler. Eşim ve mahalleli diğer kadınlar ‘Neden evlerimizi yıkıyorsunuz? Bu kışta nereye gideriz’ diyerek polisle tartışıyordu. Ben de kadınlara ‘Bunları muhattap almayın’ dedim. Polislerden biri onlara hakaret ettiğimi söyleyerek bana saldırdı. Tokatla vurup yere düşürdü beni. Sonra da diğer polislerle birlikte polis aracına götürdüler beni. Araçta da hırpalayıp hakaret ettiler bana.”

 

 

“Evimi ve mahallemi terk etmek istemiyorum” diyen Mehmet Dağ, bütün mahalleye zulüm yapıldığını, evleri yıkılan binlerce insanın perişan edildiğini söyledi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye