Ekrem İmamoğlu, Gördükleri Karşısında Salonu Terk Etti!

16.01.2020

Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılış konuşmasının yapıldığı "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi"nde oldukça dikkat çeen bir gelişme meydana geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir takım açıklamalar yaparken konuyu Kanal İstanbul'a getirdi. Kanal İstanbul'u inşa edeceklerini söyleyen Kurum'un bu söylemi gerçekleştirdiği esnada barkovizyona İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yüz halinin verilmesi; büyük tepki aldı.
 
İmamoğlu bu duruma tepki göstererek salondan ayrılma kararı aldı. Programın 2.oturumuna da katılım gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra kongreye katılım gerçekleştiren diğer CHP'li Başkanlar, Kanal İstanbul göndermeleri sebebiyle yine İmamoğlu'nun izinden giderek toplantının 2. oturumunda yer almamaya karar verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu'na Gönderme Yaptı
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ismini vermeden bir takım göndermeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akıllı şehirlerin hem vicdanlı, hem çalışkan hem de yetenekli Belediye Başkanları sayesinde kurulabileceğini, eser üretip; bir değer katmak yerine, zaten yapılan işlere engel olmak için büyük mücadele verenlerin amaçlarını boşa çıkarmanın da birinci görevleri olduğunu söyledi. Erdoğan her ne kadr isim vermese de hedefinde İmamoğlu olduğu belli oldu. TAkdirin her zaman olduğu gibi yine millete ait olduğunu belirten Erdoğan açıklamalarına devam ederek farklı konulara değindi.
 
Salon Terk Edildi
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılan söz konusu toplantıda Kanal İstanbul'u her ne olursa olsun inşa edecekleri bilgisini verdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun o esnada girdiği yüz halleri, barkovizyonda salonda yansıtıldığında CHP'li başkanlar büyük tepki gösterdi.
 
Kongrede öğle saatlerinden sona Ankara ve İzmir Belediye Başkanları için de bir oturum gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Fakat CHP'li başkanlar bu oturma, yani 2.oturuma katılım gerçekleştirmeyeceklerini açıkladılar.
 
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Mektup
 
Ankara'd gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi'nde meydana gelen Kanal İstanbul anlaşmazlığı tansiyonu yükseltti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kongrede Erdoğan'a verdiği mektupla yine gündeme geldi. İmamoğlu, zarfın içinde Kanal İstanbul ile ilgili bilgilerin yer aldıoğını ve Erdoğan'a bilgi veren kişi ya da kişilerin yanlış bilgi verdiğini bu vesileyle kanıtladığını düşündüğünü sözlerine ekledi. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Enti Halı / Makina halıcılığında ÖNCÜ