Dr. Uğur Elaman: Ebeveyn olmak dünyanın en büyük sorumluluğudur

21.11.2017

Kahramankazan’da faaliyetlerini sürdüren Eğitimli Nesiller Derneği (Ender)  Dr Uğur Elaman’ın Sunumuyla Dernek Merkezinde “Peygamber Mektebinde Talebe Olmak  konulu konferans düzenledi.

 

Katılımcıların ilgi ile dinlediği konferansta Uğur Elaman,  Peygamberimizden yola çıkarak günümüzde çocuk yetiştirmede özen gösterilmesi gereken hususlara değindi. Kendi hayatından ve şahit olduğu vakalardan bahseden Elaman, “ebeveyn olmak dünyanın en büyük sorumluluğudur” diyerek anne babaların sorumluluklarına dikkat çekti.

Eğitim konusuna da değinen Uğur Elaman,  ilk üniversitenin Peygamberimiz tarafından kurulduğunu, Mescidi Nebevinin yanında olan ve öğrencileri Ashabı Suffa olarak bilinen yerin bir üniversite olduğunu söyledi.

 

Kişisel gelişim kitaplarını ve anlayışını eleştiren Elaman,  bu konudaki en güzel örneğin Hz. Muhammed (SAV) ve en nitelikli tavsiyelerin yine hadislerde olduğunu belirtti.

 

Konferansı gençlerin kitap okumaya teşvik edilmesi hususu ile sürdüren Uğur Elaman ENDER’in bu amaçla ödülünün umre olacağı bir okuma programı ve yarışma yapabileceğini söyleyerek yeni bir faaliyeti başlattı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye