DPÜ’lü Öğrenciler: Kudüs Bütün Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalıdır, Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır.

16.12.2017

DPÜ’lü Öğrenciler: Kudüs Bütün Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır.

 

Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri ve Genç İHH Kütahya’da 4 Dilde bir basın açıklaması yaparak Kudüs’ü Filistin’in Başkent’i İlan edip, “Kudüs’te barış ve adalet hakim olursa yer yüzünde de barış ve adalet hakim olacaktır” dediler

 

İsrail’in Filistin ve Kudüs’te varlığının  gayri meşru olduğunu belirten öğrenciler,Siyonist rejim’in varlık sebebinin  işgal olduğunu  ve bu işgal’in  haksız ve hukuksuz olarak devam etmekte olduğunu ifade ettiler.

 

İsrail’in işgali, ulusal ve uluslararası hiçbir hukukta onaylanmadığını ve onaylanması da mümkün olamacağını ifade eden DPÜ’lü öğrenciler; “Allah yeryüzünde Kudüs coğrafyasına bir sır koymuştur.Kudüs’te barış ve adalet hakim olursa yer yüzünde de barış ve adalet hakim olacaktır. Kudüs’te kan ve gözyaşı aktığı müddetçe yeryüzünde de kan ve gözyaşı dinmeyecektir. Ne Siyonizm nede işbirlikçisi ABD Kudüs’te ve dünyada huzuru sağlayabilirler. Onlar yeryüzünde fitne çıkartıp insanlığı birbirine kırdırma peşindelerdir. Ey insanlık ailesi hep birlikte bu zalimleri durdurmalıyız.  Artık yer yüzünde yeniden bizim mutluluğumuzu isteyen Allah’ın adaletini hakim kılmalıyız.Biz ümit doluyuz biliyoruz ki bu yaşananlar uyanışın ve dirilişin işaretleridir.

 

Zalimlerin maskesi düşmüş ve perde yıkılmıştır. Bize oynadıkları yüzyıllık oyunun sonuna gelinmiştir.Artık insanlık yeni bir dünyaya gebedir ve iyilerin gayreti sonucu belirleyecektir.” dediler

 

Kaderimizin  gayretimize bağlı olduğunu ve bu gayretin de  bilinçle güçleneceğini, İsrail ‘in Filistin’i işgal etme ve sonrasında işgal topraklarını Suriye, Türkiye ekseninde genişletme planlarını yürütmekte olduğunu, bu planı uygulamak için başta ABD olmak üzere birçok güçle işbirliği yaptığını, İslam dünyasının halihazırdaki iç problemleri çatışma ve kaos ortamları da onlar için bir fırsat olarak görülmekte olduğunun  altını çizdiler.

 

İslam dünyasının da derhal iç problemlerin sarmalından çıkartarak  Siyonizm etrafında buluşanlara yüzlerini çevirmeleri gerektiğini belirttiler.

 

Öğrenciler açıklamalarını şu şekilde bitirdiler:”Filistin ve Kudüs’ün müdafaası herkesin mesuliyetidir. Bugün hemen Kudüs’ün özgürleşmesi için tüm çalışmalar başlatılmalıdır. Kudüs Filistin’in başkentidir. Bütün Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır."

 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye