Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs'ü kaybedersek, Kabe'yi de kaybederiz

15.12.2017

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen "Necip Fazıl Ödülleri 2017" töreninde, "Kudüs giderse Medine'yi koruyamayız. Medine giderse Mekke'yi koruyamayız. Mekke giderse Kabe'yi de kaybederiz." dedi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda "Necip Fazıl Ödülleri 2017" ödül töreninde konuşma yaptı.

 

Recep Tayyip Erdoğan, "15 yıldır büyük Türkiye'yi, güçlü Türkiye'yi, kendisiyle birlikte tüm dostlarının, soydaşlarının, dindaşlarının, mazlumların ve mağdurların umut kapısı , güven kaynağı bir ülkeyi inşa etmenin gayreti içindeyiz." dedi.

 

Erdoğan, ''Türk milleti olarak daha dünyaya son sözümüzü söylemedik. Milyarlarca Müslüman olarak da son sözümüz henüz ağzımızdan çıkmadı. Herşeyin zamanı olduğu gibi bu büyük itilafın da zamanı var.'' ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti, ''İnşallah en kısa sürede, haksızlıkları elle düzelteceğimiz günleri de göreceğiz. Bunun ilk adımlarını Suriye'de atmaya başladık. Tüm Müslümanların geleceğini yakından ilgilendiren oyunu biz bozduk. Şimdi de Kudüs üzerinden saldırı başladı. İlk adımları çarşamba günü attık. 

 

Şunu biliyoruz; Kudüs giderse Medine'yi koruyamayız, Medine giderse Mekke'yi koruyamayız, Mekke giderse Kabe'yi kaybederiz. Medine giderse Kabe gider demektir. Kudüs giderse İstanbul, İslamabad, Şam gider demektir. Kudüs hepimizin haysiyeti, namusu, varlık gayesi demektir. Bu bozuk düzen gün geliyor, hakları elinden alınan Filistinli olarak karşımıza çıkıyor. Gün geliyor bataklıklarda son nefesini veren, arakanlılar olarak geliyor. Arakan için orada cumhurbaşkanları, başkanlar beraber bizzat toplantı yaptık. Duyarsız kalamayız. Attığımız adımların neticeisini alıyoruz.'' dedi.

 

"Devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. " diye Erdoğan, "Eğer bugün, içeriden ve dışarıdan sürekli saldırılara maruz kalıyorsak, iftiralara uğruyorsak, davamıza ve onun uğruna adadığımız canımıza kastediliyorsa sebebi işte bu mücadeleden vazgeçmiyor oluşumuzdur." ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bizler millet, ümmet ve insanlık olarak tepemize inen gök kubbeyi daha fazla görmezden gelemeyiz. Düzen bozuk ama bizim buna rıza gösterme mecburiyetimiz yok. Buna karşı mücadele edeceğiz.'' dedi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye