22 Ağustos 2019 Perşembe •

Aydın Ünal: Pelikan Eğer Durdurulmazsa AK Parti’yi Tüketecektir

01.04.2019

Twitter’daki kişisel hesabında yerel seçimin ortaya çıkardığı ilk tabloyu değerlendiren Aydın Ünal, “Ortaya çıkan tablonun en birincil müessir ve müsebbibi tartışmasız partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’dür.” yorumunda bulundu. 

Aydın Ünal’ın konuyla alakalı twitleri şöyle:

1-) Cumhur ittifakı Türkiye genelinde yüzde 52 oy aldı. Ekonomik ve diğer sorunlara rağmen 24 Haziran sonucunun korunması hiç tartışmasız büyük bir başarı. Bu aynı zamanda 2023’e kadar seçim tartışması yok anlamına geliyor.

2-) Ankara göz göre göre kaybedildi. Önceki mustafi başkan son 2 dönem AK Partili seçmenin kredisini hoyratça heba etti ve arkasında enkaz bıraktı. Aday belirlenirken Ankara’nın bu özel durumu gözetilmedi. Hırs davanın önüne geçti.

3-)  Ankara’daki aday süreç içinde değiştirilebilirdi ama “anketlerde öne geçtik” kandırmacasıyla bu da engellendi. Ankara’da CB’nin ve teşkilatın yoğun çalışmasıyla fark azaltıldı ama yetmedi. Yani Mustafa Tuna veya uygun bir başkası aday olsaydı, Ankara rahat alınabilirdi.

4-) Binali Bey çok çalıştı, iyi kampanya yaptı ama bu sonucu haketmedi; uğradığı ihanet ve sabotajı tarih elbette yazacaktır.

5-)  İzmir’de AK Parti adayı seçimi kaybetmekle kalmadı; Şarap, Kemalizm vs söylemleriyle parti söylemine de darbe vurdu.

6-)  Ortaya çıkan tablonun en birincil müessir ve müsebbibi tartışmasız partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’dür.

       Planları tıkır tıkır işliyor. Ama zeytinyağı gibi üste çıkacaklar. Eğer durdurulmazlarsa, partiyi tüketinceye kadar asla durmayacaklar. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye