ANKARA NEKBE GÜNÜ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLİYOR!

13.05.2017

ANKARA NEKBE GÜNÜ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLİYOR!

 

13 ve 15 MAYIS’ta KUĞULU PARK’A!

 

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Cumartesi,  Mazlumder ise Pazartesi günü  Siyonist Konut Önünde Filistin’deki zulmü ve işgali protesto etmek amacıyla yürüyüş ve basın açıklaması yapacak.

 

Eylemlere STK’larla vatandaşların destek vermesi beklenirken  konu ile ilgili  MAZLUMDER Ankara Şube Başkanı  Abdurrahman ÜNLÜ ve Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Sözcüsü Soner Kartal HERTARAF HABER’e açıklamalarda bulundular:

 

Abdurrahman ÜNLÜ (Mazlumder Ankara Şube Başkanı) :

 

“Tam 69 yıldır Siyonist İsrail Filistinlilere ‘resmi' olarak zulmediyor. Yaklaşık yüzyıldır işgal, sürgün, öldürme, işkence ile Filistinlilere hayatı yaşanmaz kılıyor, uluslararası güç sahipleri ise tüm bu olup bitene sessiz kaldıkları gibi İsrail’in dokunulmazlığını da temin ediyorlar. 

 

Nekbe günü, büyük felaket yani siyonist İsrail’in, İşgallerinin ‘resmileştiği' gündür.

 

Bugünün; Filistin’lilerin terk etmek zorunda kaldıkları evlerine döndükleri, işgalin ve zulmün son bulduğu bir günün adı olması için mazlum Filistin’lilerin yanında, zalim İsrail’in ve siyonistlerin karşısında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 

Mazlumder olarak 15 Mayıs Pazartesi yani Nekbe günü Ankara Kuğulu parkta toplanıp, İsrail Büyükelçilik konutu önünde basın açıklaması yapıyoruz. Duyarlılık sahibi herkesi bekleriz. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

 

Soner Kartal (Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Sözcüsü):

 

İsrail 1948'deki kuruluş gününü Filistinlilerin "Nekbe" (Büyük Felaket) olarak anılmaktadır. 

 

"Filistin topraklarını zorla işgal eden, halkını katledip, sürgün ederek, evlerini ve zeytinliklerini tarumar ederek kısacası kandan ve zorbalıktan beslenerek kurulan bu sözde devletin kurulma günü, müslümanlar  Büyük Felaket günü olarak anmaktadırlar. 

 

Siyonist düşüncenin, arkasına aldığı emperyalist güç ile 19. yüzyılın sonlarından itibaren Filistin topraklarını işgale başladı. 1948'den bu yana Filistin topraklarının yüzde 78'i işgal edildi. Filistinlilerin en az yüzde 60'ı bir daha geri dönmemek üzere topraklarından sürgün edilmiş durumda mülteci kamplarında yaşıyor. Yavaş yavaş bir soykırımın yaşandığı Gazze'deki 1,8 milyon Filistinli kuşatma koşullarında temel ihtiyaç maddelerine bile ulaşamadığı bir hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

 

Bütün bu olayları protesto etmek amacıyla Cumartesi 12.15’de İsrail Konutunun önüne duyarlılık sahibi insanları davet ediyoruz.

 

Katil şebeke bir yıl içinde onlarca silahsız sivil genci sokaklarda infaz etti. En son geçtiğimiz gün yine sokak ortasında 16 yaşında kız çocuğunu dünyanın gözü önünde onlarca mermi sıkarak katletti. 

 

Bu zalim yapının katliamlarını ve Müslüman topraklarda yıllardır fitne fesat eken bu terör şebekesini lanetlemek için her yıl olduğu gibi bu yılda şebekenin temsilciliği önünde olacağız inşallah.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye