22 Ağustos 2019 Perşembe •

Ankara İnanç Özgürlüğü "Venezuela’ya Destek, Emperyalistlere Hayır" Eylemi Yaptı

03.02.2019

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Venezuela’da ABD Darbesine Geçit yok diyerek, Ankara’da Venezuela Büyükelçiliği Önünde, Venezuela Halkına Destek, ABD ve Emperyalistlere Tepki gösterdi.

Kendisini dünyanın jandarması haline koyup dünyanın her tarafında işgal ve katliamlar yapan ,işgal ettiği toprakların zengin enerji kaynaklarına el koyan ABD’ye tepkiler gün geçtikçe artıyor.

Venezuela büyükeçiliği önünde bir araya gelen platform üyeleri , fitnenin kaynağına dikkat çekerek Ortada bir terörist varsa hem de bir devlet teröristi, bunlar Abd-israil-İngiltere’dir” dediler

Platform adına basın açıklaması yapan Zeynel Özkan İngilizlerin kurgulayıp Siyonist İsrail ve Abd’nin oynadığı Venezuela oyununu dünya  mazlumlarının bozacağını ve zaferin mazlumların olacağını belirtti.

Özkan, Küresel emperyalizmin teröristlerinin, kanla petrol almaya devam ettiğini, Venezuela halkının  dinleri, dilleri, ırkları bizden farklı olduğunu fakat bir şeyleri aynı olduğunu, O Aynı olan şeyin, zalim şeytan üçgeni İngiltere-İsrail-ABD’ye karşı başkaldırmaları, kukla değil kendi bağımsız yönetimlerine talip olmaları olduğunun altını çizdi..

Zeynel Özkan, Şer güçlerin, demokrasi adına Mısır’da Mursi’ye darbe yaptıklarını, önce besleyip sonra zalim ilan ettikleri Saddam, Kaddafi ve diğer zalimlerle ümmetin kanını döktüklerini ifade etti..

DAEŞ’li baş kesen zalimlerin  hep İngiliz vatandaşı olduğunu,  DAEŞ’lıların Irak’tan ve Suriye’den Pakistan’a ve Afganistan’a Abd tarafından taşınmakta oduğunu belirtti. Bu sebeple de asıl  terörist’in  Abd-israil-İngiltere olduğunu ifade etti.

Platform sözcüsü Zeynel Özkan: “Myanmar’da soykırım yapılırken, Bangladeş’te alimler idam edilirken, Mısırlı siyasiler zindanlarda çürürken, göçmenler denize dökülürken nerde bu zalimler. Küfür tek millettir ve batmaya mahkûmdur. Evet, bizler bugün Venezuela Büyük Elçiliğinin önündeyiz buradan emperyalistlere sesleniyoruz. Sizin sinsi planlarınız, topunuz, tüfeğiniz varsa bizim imanımız, kardeşliğimiz, duamız, mazlumlarımız var. Buradan İslam İşbirliği Teşkilatlarına, liberallere, komünistlere, muhafazakârlara ben insanım diyen herkese sesleniyoruz. Bu zalimlere en yüksek şekilde zalim olduklarını haykırın” dedi.

Gelecek hafta Ankara STK Başkanları ile  Venezuela Büyük Elçiliğini ziyaret edeceklerini de belirten Özkan “Şu anda hemen hemen bütün gruplar Venezuela’yı destekliyorlar ama sessizce inşallah bu sessizliği bozacağız” diye konuşarak, mücadelenin sadece kahrolsun demekle olmadığını, emek sarf etmek gerektiğini belirtti..

Zeynel Özkan son olarak : Şimdi buradan hep beraber haykıralım Venezuela İçin, Mazlumlar İçin, Hakkın Hâkim Olması İçin Zalimlerle sonuna kadar mücadele etmeye söz veriyor muyuz?” diyerek açıklamasını bitirdi.

Hertaraf Haber/ Ankara
 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Dürümiye / Lezzete Davetiye