Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu : Filistin; İnsanlığın Onur Davası. Mavi Marmara ise; yükleri merhamet olan onurlu insanların kutlu yolculuğudur.

23.04.2017

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu :

Filistin; İnsanlığın Onur Davası.

Mavi Marmara ise; yükleri merhamet olan onurlu insanların kutlu yolculuğudur.

İsrail tarihin gördüğü en azılı terör örgütüdür

 

 

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen İnanca saygı için yapılan 580.hafta basın açıklaması Ankara Abdi İpekçi Parkında yapıldı.

 

Yapılan açıklamada İnsanlık tarihi ile yaşıt olan hak ve batıl savaşında zafer,  sabredenlerin ve yorulmaksızın çalışanların olacaktır. Bizler inanıyoruz ki “Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar” denildi.

 

Ayrıca; Küresel emperyalistler ve yerli uşaklara da seslenen Platform Sözcüsü Serkan Codal; “Emperyalistler şunu iyi bilinsin ki; vicdanlı yürekler terörü ve teröristi gayet iyi tanıyor. Devlet adı maskesi takarak meşrulaştırmaya çalıştığınız ve elinizde bulundurmuş olduğunuz medya gücü ile olayları perdelemeniz sizi aklamaya yetmeyecek.” Diyerek Cem Küçük ve destekçilerine sert mesajlar gönderdi.

 

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, Filistin’in ; İnsanlığın Onur Davası , Mavi Marmara’nın  ise; yükleri merhamet olan onurlu insanların kutlu yolculuğu olduğunu belirterek, Terör devleti Siyonist İsrail’in de, tarihin gördüğü en azılı terör örgütü olduğunu ifade ettiler.

 

Basın Açıklamasının Tam Metni Şöyle:

 

Filistin; insanlığın onur davası, Mavi Marmara; yükleri merhamet olan onurlu insanların kutlu yolculuğu.

 

Gazze’ye ve Filistin’e yönelik vahşi ambargoyu tüm dünyaya duyurmak adına 2010 yılında 30’dan fazla ülkeden farklı din, dil, ırk ve renkten insanın bir araya geldiği Mavi Marmara ve beraberindeki yardım gemileri uluslararası sularda Siyonist çete mensuplarınca alçakça bir şekilde saldırıya uğramış ve 10 yardım gönüllüsü şehit edilmişti. Mavi Marmara sadece bir yardım gemisi değil aynı zamanda büyük bir misyonun gemisi idi. Zulme karşı Erdemli insanların gemisi. İsrail bu saldırısı ile Gazze’ye olan fiziki destekleri engellemeye çalıştı ve Mavi Marmara Gazze sahillerine ulaşamadı.

 

Bu noktada Siyonist İsrail ve küresel destekçileri çok iyi biliyorlar ki kendileri için esas tehlike; birkaç gemi dolusu yardım malzemesinin Filistin’e ulaşması değil, yapmış oldukları zulümlerin insanların zihninde deşifre edilmesidir. Bu noktada Siyonist çete arkasına almış olduğu emperyalist güç ve ellerindeki küresel propaganda aygıtları vasıtası ile zihinleri bulandırma operasyonuna girişti. Faaliyetlerini şeffaf bir şekilde devam ettiren kurum ve kuruluşlar teröre destek veren yapılar olarak ilan edildi. Türkiye Cumhuriyeti Kurumu olan TİKA (Türkiye İşbirliği ve Kalkınma Ajansı) çalışanı Muhammed Murteca’yı tüm resmi prosedürler yerine getirildiği halde Gazze sınırında gözaltına aldı ve ardından teröre destek vermesi suçlaması ile tutuklama cüreti gösterdi. Aynı süreçte küresel medya üzerinden uluslararası bir yardım teşkilatı olan İHH için terör destek veren yapı haberleri geçmeye başladı.

 

Akabinde Siyonistler İHH Gazze Ofisi idarecisi Mehmet Kaya’yı arayarak sınır kapısında görüşme talebinde bulunmuş, büyük bir feraset örneği gösteren ofis başkanı görüşmeye gitmeyince Siyonistlerin iki olayı birleştirme hayalleri suya düşmüştür.

            Terörün Finansmanı kanunu ülkemizde zorlamayla çıkartılmasının tezahürü olan bu olaylar daha önceki uyarılarımızda ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir. Dış siyasetimizin bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiği, uluslararası konuları içeren kanunlar çıkarılırken de Siyonist oyunlara çok dikkat edilmelidir.

 

Açıktır ki, İsrail’in bu hamlesi kendisine hami olan başta ABD olmak üzere küresel güçlerin pompaladığı yükselen İslam karşıtlığı düşüncesinden bağımsız değildir. Küresel anlamda mazlum insan topluluklarına umut olan İslam düşüncesi ve rüştünü sahada ispatlayan İslami yardım organizasyonları küresel güçlerin hedef tahtasına oturtulmuştur. Bu konuda esasen bizleri üzen ve derin bir endişeye sevk eden şey ise ülkemiz başta olmak üzere halkı Müslüman olan ülke yöneticilerinin bu duruma sessiz kalmaları olmaktadır. Yasal çerçevede faaliyet gösteren yardım kuruluşlarının terör örgütü olarak nitelenmesini ve hiçbir karşılık beklemeden mazluma derman olmaya çalışan insanlara hakaret edilmesini es geçen siyasi kadroları ve devlet kurumlarını bu tepkisizliklerinin yarın daha büyük ve baş edilmesi daha zor meselelere kapı aralayacağı hususunda uyarıyoruz.

 

Küresel emperyalistler ve yerli uşakları şunu iyi bilinsin ki; vicdanlı yürekler terörü ve teröristi gayet iyi tanıyor. Devlet adı maskesi takarak meşrulaştırmaya çalıştığınız ve elinizde bulundurmuş olduğunuz medya gücü ile olayları perdelemeniz sizi aklamaya yetmeyecek. Dünyanın dört bir yanında ve özellikle son birkaç yıldır Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da yapmış olduğunuz katliamlar terörist ve vahşi sıfatınızı daha da bir pekiştirmektedir.

 

Mücadele yeni değil ve bizler bu mücadelede hakkın tarafındayız. Yeryüzünde fitne kalkıncaya ve adalet tesis edilinceye kadar mücadelenin süreceği bilincindeyiz. Bu yolda hakarete, iftiraya ve saldırıya maruz kalmanın peygamberlerin sünneti olduğunu hiç unutmadık. Mavi Marmara insanlığın medarı iftiharı olan uluslararası bir organizasyondur ve İsrail tarihin gördüğü en azılı terör örgütüdür. Onlar ağızları ile Allah’ın nurunu söndürmeye çalışıyorlar, oysa Allah nurunu tamamlayacaktır.

 

Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.

 

                                                                   

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye