Ankara’daki STK’lar: MISIR Bugün Bir Şehit Kazandı
22 Ocak 2020 Çarşamba •

Ankara’daki STK’lar: MISIR Bugün Bir Şehit Kazandı

18.06.2019

Ankara’daki Sivil Toplum Kuruluşları Mısır Büyükelçiliği önünde bir araya gelerek gıyabi cenaze kılarak basın açıklaması yaptılar.

Memursen, AGD, İHH, İMH, MAZLUMDER, Peygamber Sevdalıları Platformu gibi kuruluşlarının başkanlarının birer konuşma yaptığı program dua ile son buldu.

Basın açıklaması sırasında ; Darbeci Sisi ile Amerika ve İsrail aleyhine sık sık sloganlar atılarak Tekbir getirildi.

Açıklamalarda Muhammed Mursi'nin Direnişi selamlandı ve Şehadeti Kutlandı.

Yapılan Basın Açıklamasının Tam Metni:

MISIR Bugün Bir Şehit Kazandı/k Allah Yolunda

O kazandı. Batı ve Amerika kuklası silahlı darbe ile yönetime gelen SİSİ yönetimi tarafından askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Muhammed Mursi şehit oldu.

Mısır'ın 2012 yılında yapılan ve ilk kez seçimle görev başına gelen seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi darbe ile görevinden uzaklaştırıldıktan sonra 6 yıldır Mısır zindanlarında esir olarak tutulmakta idi. 17 Haziran 2019 tarihinde Filistin halkına verdiği destek sebebiyle  yapılan isnatlar için yargılandığı duruşması esnasında duruşma salonunda şahadete ulaştı.

İhvan-ı Müslimin hareketi liderlerinden Mısır’da 30 Haziran 2013 te başlayan ve 3 Temmuz 2013 yılında başarıya uğrayan askeri darbe sonrasında askerin Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi askeri bir darbeyle bertaraf edip, parlamentoyu fesh etmesi ile yönetime el koyması sonrasında askerin eliyle yaşanan kanlı olaylar, ülkeyi ciddi bir siyasi krizin eşiğine getirmiş ve darbeye karşı sokaklarda sivil eylemler düzenlenmişti. Askeri cuntanın bir numaralı adamı olarak görülen General Abdulfettah Sisi’nin emriyle Nahda ve Rabia meydanında binlerce gösterici şehit edilmiş, meydanlarda hedef gözeterek Muhammed Biltaci'nin kızı Esma Biltaci olmak üzere suikast ile şahadete ulaşmış ve on binlerce Mısırlı kardeşimiz yaralanmıştı.

Sonrasında Mısır’da gelinen son noktada, İhvan cunta yönetimi tarafından terör örgütü ilan edilmiş, tüm vakıf, dernek ve kurumları kapatılmış, İhvan’ın bütün mensuplarının  malvarlıklarına el konulmuş, adil yargılamalar dışında tiyatro mahkemeler ile keyfi tutukluluk kararlarının uygulanmış hem ihvan yöneticilere, hem de askeri darbeye direnen yüzlerce Mısır'lı kadın ve genç idama mahkum edilmiş ve idama mahkum edilenlerden genç kardeşlerimizden 9 kişi şubat ayında idam edilerek şehit edilmişti. Başta ihvan yöneticileri olmak üzere darbecilerin tutukladığı tüm Mısırlı kardeşlerimiz cezaevlerinde aileleri ile görüştürülmemekte, sağlık sorunları ve tedavileri yapılmamaktadır.

Zalim darbeci yönetim şehit Muhammed Mursi'nin gövdesini hapsetti ve bir daha eve dönüşü olmadı belki, ama o sizi dili, kalbi ve yüreği ile taşladı. Belki zalimler onu zaferlerle sessiz sedasız sabahın ilk saatlerinde defnettiler lakin o kazandı ve Elhamdülillah artık gidecek bir cenneti var. Ve Mısır zindanlarında şehit edilen sizlerin ve halen işkence çeken esirlerin ahları bir ordu olacak ve Mısırın zalim ve darbeci yönetimi sizleri bir kez daha devirecek inşallah

Bizler şahitler olarak, bolluk zamanında ki asaletinize, zorluk zamanında demir parmaklıklar ardında imanınıza, yüzlerinize idam kararlarınız okunduğunda tevekkülünüze ve Rabbinize şahadet ile ulaşmaya bir adım kaldığının sevincine ŞAHİDİZ.  Mısır'ın çocukları ve Müslüman nesiller başta Muhammed Mursi olmak üzere İhvanı Müslimin hareketi mensuplarını ADAM, darbeci zalimleri KUKLA olarak tarih boyunca anmaya devam edecek.

Şehit Muhammed Mursi'nin hatıralarımıza kazınan sözleri ile Rabbimizin huzuruna uğurluyoruz.

EL KURANU DUSTURUNA "Kur-an bizim anayasamızdır."

VER RESULU ZAİMUNA "Resul bizim liderimizdir"

VEL CİHADU SEBİLUNA "Cihad bizim yolumuzdur"

VEL MEVTU Bİ SEBİLİLLAHİ ASMA AMENİNA "Allah yolunda şehit olmak en büyük arzumuzdur"

VE MEVKA KÜLLİ ZALİKA ALLAH U GAYETÜNA "Yaptığımız her amelin gayesi Allah içindir"

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Adına 18 Haziran 2019

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Enti Halı / Makina halıcılığında ÖNCÜ