Ankara'da Kudüs Eylemi

08.12.2017

Cuma namazının ardından İHH ve Memur-Sen’in çağrısıyla Ankara'da Hacı Bayram Camii’nde bir araya gelen STK temsilcileri ve vatandaşlar, ABD'nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planını tel’in etti. Eylemde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kudüs, direnişin en stratejik, en önemli hattıdır. Kudüs düşerse direniş hattı çöker. Bu böyle bilinmelidir. O nedenle her kim kendisini antiemperyalist olarak, sömürge karşıtı olarak tanımlıyorsa, onları ve tüm Müslüman dünyayı Kudüs direnişi etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz” dedi.

 

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planı Ankara'da Hacı Bayram Camii’nde Cuma namazının ardından protesto edildi. Eyleme Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,  İHH Ankara Temsilcisi Mustafa Sinan ve çok sayıda STK Temsilcisi katıldı.

 

Protesto eyleminde  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve İHH Ankara Temsilcisi Mustafa Sinan birer konuşma yaptılar.,

 

Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı konuşmada : “Kudüs, direnişin en stratejik, en önemli hattıdır. Kudüs düşerse direniş hattı çöker. Bu böyle bilinmelidir. O nedenle her kim kendisini antiemperyalist olarak, sömürge karşıtı olarak tanımlıyorsa, onları ve tüm Müslüman dünyayı Kudüs direnişi etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz” dedi. 

 

İHH Ankara Temsicisi Mustafa Sinan ise; " Kudüs sadece filistinlilerin değil bütün müslümanların sorunudur. Kudüs Müslümanların ortak sorunudur. Ortak değeridir. İlk Kıblegahımızdır. Kudüs Müslümaların başkentidir. Kudüs Kurtulursa Ümmet coğrafyası kurtulur" dedi.

 

Şeytani Planı Reddediyoruz

 

Ali Yalçın ise şöyle konuştu: “Dünyanın karşı çıkmasına rağmen, ABD’nin bu meş’um Kudüs kararını İslam dünyasına yeni bir meydan okuma olarak görüyoruz. Bu girişim, Filistin’deki işgal sorununun çözümü için atılacak bütün adımları boşa çıkarmaya yönelik şeytani bir ataktır. ABD’nin kararı, Siyonist terörizmi ve Kudüs işgalini açıkça destekleme ve meşrulaştırma girişimdir. ABD’nin bu hamlesi, sapık Armegedon inancıyla bütün dünyayı ateşe atmaya hazırlanan Siyonist ve Evanjelik Neo-con’ların gözü dönmüşlüğüne yol açmaktır.  ABD’nin bu ahlaksız tasarrufu aynı zamanda, çökmekte olan köhne dünya düzeninin temsilcisi ABD oligarşisinin yaşadığı iktidar çatışmasını gizleme çabasıdır. Bu karar sadece Kudüs ile ilgili değildir, bu karar son zamanlarda yaşanan diğer gelişmelerle birlikte düşünüldüğünde, ABD emperyalizminin İslam dünyasını dizayn etme girişimlerinin yeni ve daha cüretkar bir hamlesidir. ABD’nin Kudüs’ün işgaline ve İslam dünyasının dizaynına yönelik bu planlı ve ahlaksız politikalarını şiddetle reddediyor ve kınıyoruz.”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye