20. yy. Seçkin İslam Düşünürleri - M. B. Muhtar eş-Şankıtî - Mana Yayınları

16.03.2020

Şantkiti'nin yazdığı ve Hülya AFACAN'ın çevirisi ile düşünce dünyamıza kazandırılan bu eser Mana Yayınlarınca basıldı.
 
Mana Yayınları tarafından yayımlanan okuması kolay, içeriği yoğun olan bu küçük eserde; İslam düşünce dünyasının farklı bölgelerinden 7 güzel insanın dopdolu yaşamlarından özetleri bulup okuyacaksınız. 
 
Kitapta 20. yy’da iz bırakan bu seçkin simaları tanıyacak, onların düşünce derinliklerini ve hayatlarında çok bilinmeyen yönleri öğreneceksiniz.
 
Yayınevi tarafından yapılan açıklamda; bu çalışmanın amacının; gençlerin, bu büyük şahsiyetlerin hayatlarına ve önemli fikirlerine aşina olmalarına katkı sağlamak, kitaplarında bizlere miras bırakmış oldukları diğer eşsiz fikirleri ortaya çıkarmalarına ve hayatlarında etkin olacak ibret alınacak hadiseleri araştırmalarına teşvik etmek  olduğu belirtiliyor..
 
20. yy’daki İslam âlimleri arasından bu yedi kişiyi seçerken şu üç özellikleri dikkate alınmıştır: Doğu ve Batı kültürünü, İslami tutum ve anlayışı, fikri derinlik ve ruhî aydınlanmayı kendilerinde toplamış olmak. 
 
Yeni eklemelerle örnek şahsiyetlerin sayısını artırmak ümidiyle...
 
Kitabı yurt genelinde bütün seçkin kitapevlerinden ve  http://www.manayayinlari.com/kitap/20.-yy.-seckin-islam-dusunurleri-149   adresinden temin edebilirsiniz.
 
Ali DALAZ - Hertaraf Haber / Kültür Sanat Servisi

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş